Obserwatorzy

niedziela, 11 stycznia 2015

Owsiakowa masakra..

Nie ma co ukrywać Pan Owsiak jest człowiekiem bardzo oryginalnym :) głośnym, rozpoznawalnym, trochę może nawet szalonym, bo nie można być normalnym, kiedy chce się robić to co on robi. Czytam ostatnio artykuły jaki to on jest zły, niedobry, złodziej, krętacz, pasożyt, jak to się wzbogacił na ludzkiej krzywdzie, zatrudnił w fundacji całą rodzinę, przyjaciół i przyjaciół przyjaciół i wszyscy się nachapkali milionów...i teraz moje pytanie...skoro tak to skąd do cholery tyle sprzętu z serduszkami w szpitalach?? Skąd pompy insulinowe? karetki? inkubatory i niezliczona ilość sprzętu w nawet małych polskich szpitalach????
Przez kilka lat byłam wolontariuszem WOŚPu mój tata pierwszy raz zorganizował mały sztab w miejscowości w której mieszkam i nie wyobrażam sobie być przeciwko tak wspaniałej inicjatywie.
Nie raz byłam też na woodstocku i myślę, że to rewelacyjna impreza w której każdy może znaleźć coś dla siebie i do której bez wątpienia każdy może się przyczepić. Jak się zbierze w jednym miejscu taki ogrom ludzkości to ciężko zeby nie było zgrzytów. Ale odchodzę od tematu...
Ludzie możecie Owsiaka nie lubić, nie każdy lubi oryginalne postacie, ale nie wiem jak możecie poddawać w wątpliwość jego działania skoro ten sprzęt JEST. realnie istnieje i jest używany!!! Dlatego podsumowując mój wywód, nie obchodzi mnie jakiego wyznania jest Pan Owsiak, nie obchodzi mnie jaką willę sobie zbudował i czy ma mercedesa czy starego poloneza, nie obchodzi mnie czy w fundacji pracuje cała jego rodzina czy tylko połowa. Obchodzi mnie za to, to, że działa, nie siedzi na dupsku i nie rozważa hipotetycznie komu by się tu do dupy przyczepić żeby było medialnie i wesoło. Dla tych którzy są przeciwni mam jedną radę, olejcie po prostu puszki, wolontariuszy, fundacje, serduszka i całą jednodniową akcję. Nie wrzucajcie pieniędzy, nie dzielcie się dobrem, skoro nie widzicie w tym sensu. A przy okazji kiedy urodzi się Wam chore dziecko nie skorzystajcie z inkubatora z serduszkiem, kiedy zachorujecie na cukrzyce nie skorzystajcie z pompy insulinowej, a kiedy będziecie mieli wypadek nie jedźcie karetką do szpitala, bo to przecież ten szatan wszystko wykupił.
Ale nie, całe szczęście Owsiak nie jest świrem i nawet ludzie którzy go nienawidzą mogą korzystać ze sprzętu który kupiła fundacja :) podsumowując wywód.. Oby więcej było takich zwyrodnialców i maniaków jak Owsiak. A świat będzie fajnym miejscem.:)

Tak mi się przypomniało jeszcze odnośnie tych cudnych czasów kiedy byłam wolontariuszem jak podeszła do mnie Pani z małą córeczką na ręce, wrzuciła pieniądze do puszki i ze łzami w oczach powiedziała, że dzięki takim ludziom jak my jej córka żyje. Urodziła się dużo za wcześnie i gdyby nie inkubator z serduszkiem nie było by jej na świecie. To był jeden z tych momentów kiedy czułam że moje działania mają sens i nikt -żaden hejter, żaden "racjonalnie myślący" mi tego nie zabierze.
Jurek zapoczątkował wspaniałą rzecz, poderwał ludzi do działania, zaangażował młodzież. Wiadomo tak tak słyszałam o tych co wykradają pieniądze z puszki...tak samo jak słyszałam o ministrantach pijących mszalne wino, i wykradających pieniądze. Ale czy to jest powód żeby skreślać całą instytucję? No chyba nie...

Tak jak mówię...mozecie Owsiaka nie lubić, możecie widzieć w nim dorobkiewicza, błazna w kolorowych okularach, możecie w nim widzieć uosobienie chciwości, zła i wszystkiego co najgorsze. Ale musielibyście być na prawdę ślepi żeby nie widzieć ogromu serduszek wośpowskich w szpitalach. Więc zanim zaczniecie rzucać błotem na około zastanówcie się, czy rzeczywiście warto..

A tutaj cudowna inicjatywa biżuteryjek, które postanowiły stworzyć współnie coś fajnego żeby wspomóc WOŚP. Żałuję ze w tym roku nie mogłam wziąć udzału, przeprowadzka mnie niestety ograniczyła, ale w przyszłym roku na pewno dołączę :)

Może wywołam tym postem burzę, masakrę i zostanę usunięta z facebooków i umysłów wielu z was...no ale cóż. Poglądami można się różnić. Taki jest mój i jak narazie zdania nie zmienię :)